×
Blog / Yalıtımın avantajları
Yalıtımın avantajları

Terrawool ile yapılan ısı yalıtımı, sıcağa, soğuğa, sese ve yangına karşı çok iyi bir kalkandır. Kendi evinizde, kira öder gibi titreyerek yaşamanız, hem sağlık hemde psikolojik açıdan sizi çok rahatsız edecektir. Şunu unutmamak gerekir, ”KONFOR YALITIMSIZ OLMAZ” Yaşadığımız çevreye karşı duyarlı davranmamız, küresel ısınmanın önüne geçmek ve sera gazı salınımını azaltmanın, fosil kaynakları gelecek nesillere aktarmanın en önemli yolu yalıtım yapmaktır.

Yalıtım karlı bir yatırımdır

Bina kabuğuna yapılacak olan mantolama sistemi, iklim bölgeleri haritasında belirtilen kalınlıklara uymak koşulu ile,%50’ye varan enerji tasarrufu sağlar. Buda kışın sıcak, yazın serin yapı kabuğu demektir.Ayrıca yangın emniyeti ve ses geçirimsizliği ile birlikte bioklimatik bir yaşam ortamı sağlayacaktır. En önemlisi yapılan harcamaları 3 ile 4 yıl arasında amorti ederek, avantajlı olarak yıllar boyu konfor devam edecektir.

YANGIN YALITIMI VE GÜVENLIĞI
Taşyünü ürünleri sıcaklık dayanımı olarak 1000 °C ye kadar dayanmakta, yapılarımızın yangına karşı güvenlik süresini uzatmakta , yanmazlık özelliği sayesinde güvenli yaşam alanları oluşturmaktadır.

SES YALITIMI VE KONFOR
Yaşam konforu ve insan sağlığı açısıdan ses yalıtımı günümüz yapıların vazgeçilmez ihtiyacıdır. Taşyünü doğal yapısı ile ses geçişlerini ve titreşimleri azaltarak doğru yalıtım detayları ile tam bir ses yalıtımı sağlar.

ISI YALITIMI VE ENERJI VERIMLILIĞI
Gelişen dünyamızda ortak sorun enerjinin verimli kullanımıdır. Enerji tasarrufu doğru yalıtım ürünleri ve yalıtım kalınlıkları ile sağlanmaktadır. Taşyünü ürünleri ile yapılan yalıtım ilk yatırım enerji maliyetlerini düşürmekte, sürekli ve güvenilir ısı yalıtımı oluşturmaktadır.

BUHAR GEÇIRGENLIĞI
Isı yalıtım uygulamalarında, yapı fiziği açısından en önemli özelliklerden bir tanesi kullanılan yalıtım ürününün buhar geçirgen yapıda olmasıdır. Taşyününün doğal yapısı buhar geçirgen, nefes alabilen yalıtımlı yüzeyler oluşturur.